راهنمای بازی

راهنمای قسمت The Grave of Henry Avery آنچارتد ۴

Grave of Henry Avery

فصل هشتم یکی از طولانی ترین فصل ها در آنچارتد ۴ برای سم و ناتان در اکتشاف و صخره نوردی و مبارزه است. محل مهم این فصل قبرستانی است که در آن قبر ذکر شده را پیدا می کنید و با یک گروه بزرگ از دشمنان برخورد می کنید. با ناتان دور و اطراف این فصل را برای ۱۱ گنج مخفی و اضافه کردن سه نوشته جدید بگردید.

رسیدن به قبرستان بخش ۱

این فصل از یک بیشه آغاز می شود و برای مدت زمان کوتاهی با هیچ دشمنی مواجه نمی شوید. به سمت چپ بروید و تمام صخره هایی که در سر راه هستند را بررسی کنید. در ابتدای کار یک گنج (Redware and Silver Jug Flask) در محل مشابه تصویر بالا پیدا می کنید.

 

Grave of Henry Avery

 

همینطور که در بیشه به جلو می روید سعی کنید سرتان را به پایین بگیرید تا گنج بعدی را هم کشف کنید. نرسیده به صخره بزرگ یک غار مشابه تصویر بالا پیدا می کنید. گنج مخفی (Bronze Boar) دیگر در داخل غار است. هیچ شی مخفی دیگری در این محدوده وجود ندارد، پس وقتتان را هدر ندهید و به سمت ساختمان هایی که در فاصله دور می بینید حرکت کنید. لیز بخورید و به سمت راست بروید.

 

Grave of Henry Avery

 

سپس باید در یک خط مستقیم حرکت کنید و یکی از تکه سنگ  های واقع در طرف دیگر زمین های شیب دار را بگیرید. ناتان و سم توسط چندین مزدور که کمین کرده اند گرفتار می شوند، پس سعی کنید کاور بگیرید. هنگامی که به حساب دشمنان رسیدید، به سمت چپ بروید تا به یک گودی بزرگتر برسید. قبل از اینکه این محدوده را اکتشاف کنید، به صخره واقع در پشت خرابه بروید. به سمت راست بروید و در میان بوته ها مشابه تصویر بالا گنج (Carved Wood Kashkul)مخفی دیگر را پیدا کنید.

 

Grave of Henry Avery

 

به سایت حفاری برگردید و مرکز آنجا را برای قرار دادن یک صندوق با دینامیت بررسی کنید. دینامیت ها را جمع آوری کنید و آنها را به نزدیکی درب چوبی پرتاب کنید (دگمه R1 را نگه دارید و سپس هدف بگیرید و رها کنید). منطقه جدید را پس از انفجار جستجو کنید. در اینجا متوجه می شوید که باید یک جسم بزرگتر برای بالا رفتن پیدا کنید.

 

Grave of Henry Avery

 

به سایت حفاری برگردید و به دنبال یک جعبه حمل کننده زرد رنگ مشابه تصویر بالا بگردید. باید آن را تا محل مورد نظر هل دهید. راه شما توسط یک دروازه چوبی مسدود می شود، پس یک بار دیگر از دینامیت ها استفاده کنید. وقتی راه آزاد شد دوباره جعبه را هل دهید. هنگامی که نزدیک آنجا شدید، باید توقف کنید چراکه گروه بزرگی از دشمنان در آن محدوده ظاهر می شوند.

مواجهه با موج اول دشمنان

Grave of Henry Avery

 

حتی فکر این رو که می توانید بدون از بین بردن دشمنان به جلو بروید را نکنید. اگرچه می توانید چندتا از آنها را بدون سر و صدا از بین ببرید. راحت ترین هدف ها آنهایی هستند که در نزدیکی خرابه جدا از گروه هستند. این کار نه تنها باعث راحت تر شدن مبارزه می شود، بلکه اسلحه بهتری هم دریافت می کنید(بیشتر Ak-47).

 

Grave of Henry Avery

 

مبارزه را با پرتاب دینامیت به سمت حریف های باقی مانده شروع کنید (جایی را هدف بگیرید که دو سه تا از دشمنان کنار هم باشند). سعی کنید از هرج و مرج استفاده کنید و آنها را سریعا بکشید. حواستان باشد که هنگامی که سم یا ناتان توسط دشمنان دیده شوند، دشمنان بیشتری از راه می رسند. هنگامی که دشمنان جدید از راه رسیدند، هر چقدر می توانید دینامیت بر سر آنها بیندازیند، چرا که در پایان مبارزه قادر خواهید بود دوباره منابع خود را پر کنید.

رسیدن به قبرستان بخش ۲

Grave of Henry Avery

 

به جعبه زرد رنگ هل دهنده برگردید و آن را به جایی که باید از آن بالا روید ببرید. از آن بالا روید و ادامه مسیر را بروید. عجله نکنید و محدوده ای که در تصویر بالا نشان داده شده را بگردید. یک غار کوچک در اینجا قرار دارد ولی ورودی آن بسته است. از دینامیت ها استفاده کنید تا درب ورودی را باز کنید و گنج مخفی (Carved Nut Bottle) دیگری را بردارید. حالا می توانید از قلاب خود برای نقطه اتصال استفاده کنید. هنگامی که ناتان به دیوار عمودی با لبه های تعاملی نزدیک شد پرش کنید.

 

Grave of Henry Avery

 

بالا روید و از قلاب خود یک بار دیگر استفاده کنید تا به بالا برسید. بر روی طناب چرخش کنید و به لبه سنگ کوچکی پرش کنید. به لبه دیگری چرخش کنید تا ناتان بتواند آن را بگیرد. به نردبان برسید و منتظر سم بمانید. منتظر بمانید تا او بالا رود، سپس به سمت چپ حرکت کنید و دست او را برای بالا رفتن بگیرید. نزدیک یک دیوار شیب دار شوید و با دقت گام بعدی خود را برنامه ریزی کنید. در طول قسمت آخر این بخش، باید به سمت یک دیوار عمودی پرش کنید و به لبه های تعاملی چنگ بزنید. زمانی که این پرش کردن ها تمام شد، به سمت چپ بروید و مراقب مزدورانی که در محدوده هستند باشید.

مواجهه با مزدوران بیشتر

Grave of Henry Avery

 

سه دزد دیگر در زیر ناتان ظاهر می شوند. درجا به انها حمله نکنید، چرا که می توانید آنها را به صورت حیله گرانه ای بکشید. به آخرین لبه تعاملی برسید و منتظر یکی از دشمنان خود بمانید تا درست در زیر قهرمان شما بیاید (مشابه تصویر بالا). دگمه دایره را بزنید تا بر سر او بیفتید و او را نقش بر زمین کنید. منتظر بمانید تا سم به شما بپیوندد و سپس به دو مزدور باقی مانده برسید. دزدکی به دشمن سمت راستی حمله کنید، سم هم سمت چپی را از پا در می آورد.

 

Grave of Henry Avery

 

می توانید خرابه های دیگر را هم بگردید یا محدوده مزدورانی که از آنجا امده اند را اکتشاف کنید. اگر کار دومی را انجام دهید یک تفنگ Spezzotti 12 و چندتا دینامیت پیدا می کنید. با اطراف آشنا شوید و از علف های بلند برای دزدکی رفتن استفاده نمایید. می توانید از اسلحه ای که جدیدا برداشته برای مبارزه استفاده کنید یا به یکی از لبه های سنگ ها در سمت راست برسید. تصویر بالا محل اسلحه تک تیرانداز را نمایش داده است.

 

Grave of Henry Avery

 

از بین بردن دشمنانی که در نزدیکی هستند خیلی آسان نخواهید بود چرا که دشمنان در پشت کاور قرار دارند. از نرده های چوبی اگر نیاز دارید استفاده نمایید. ما به شما این دو روش را توصیه می کنیم : در نزدیکی خرابه ها بمانید و دشمنان خود را با اسلحه تک تیرانداز یا شاتگان از بین ببرید یا آنها را از راه دور با اسلحه تک تیرانداز قوی از بین ببرید.

 

Grave of Henry Avery

 

به غیر از سلاح گرم، استفاده از دینامیت برای مقابله با گروه های کوچکی از دشمنان که سعی می کنند پنهان شوند مناسب است. همچنین مراقب اسلحه های سنگینی که در تصویر بالا می توانید آنها را مشاهده کنید باشید. این اسلحه ها می توانند در عرض چند ثانیه شما را بکشند. می توانید کسی که پشت اسلحه می نشیند را با اسلحه تک تیرانداز از بین ببرید یا آنها را با دینامیت هدف قرار دهید. هنگامی که تمام دشمنان را از بین بردید، اجساد را بررسی کنید تا یک هفت تیر خاص به نام Barok .44 revolver (با یک گلوله دشمنان از بین می روند) بدست آورید.

رسیدن به قبرستان بخش ۳

Grave of Henry Avery

 

از قسمت بالاتر خرابه بالا روید و از بین آنها رد شوید و به جلو حرکت کنید. هنگامی که با شتاب به صخره رسیدید، یکی از لبه های نزدیک را بگیرید و از آنها برای رسیدن به لبه سنگ کوچکی استفاده کنید. از قلاب خود استفاده کنید، ناتان را به سمت چپ بچرخانید و شروع به تاب حوردن به سمت دیوار عمودی با لبه های برجسته کنید تا ناتان بتواند یکی از لبه ها را بگیرد. به آرامی به پایین بیایید و مراقب گروهی از دشمنان که در آن نزدیکی هستند باشید.

 

Grave of Henry Avery

 

می توانید با آنها به صورت تیراندازی درگیر شوید اما بهتر است که آنها را دزدکی بکشید. به مزدورانی که در حال صحبت کردن با یکدیگر هستند نزدیک شوید، منتظر بمانید تا از هم جدا شوند و سپس دشمنی را که به سمت دیگری می رود را دنبال کنید. این مزدور به سمتی می آید که شما قبلا از آن آمده بودید، پس به راحتی می توانید او را از بین ببرید. حالا به حساب آن یکی که بر روی لبه سمت راست صخره واقع شده برسید. دزدکی از پشت به او نزدیک شوید و سپس او را از صخره به پایین بیندازید.

 

Grave of Henry Avery

 

دشمنانتان را از بین ببرید و به لبه صخره نزدیک شوید و لیز بخورید. همانطوری که لیز می خورید به سمت لبه ای پرش کنید تا لبه را بگیرید. از آنجا بالا روید، به جای دیگری پرش کنید و از دیوار بلندی بالا روید. سپس به شیب تند دیگری می رسید. در یک خط مستقیم از آن هم لیز بخورید و سپس لبه تعاملی که در تصویر بالا نمایش داده شده را بگیرید. این بار به سمت راست بروید و مطمئن شوید ناتان از شیب تند به پایین نمی افتد.

 

Grave of Henry Avery

 

همینطوری که لیز می خورید به سمت جلو پرش کنید و لبه شی بتنی را بگیرید. لبه ها را بگیرید و بالا روید و به سمت جلو حرکت کنید. عجله نکنید، چرا که در این محدوده گنج مخفی وجود دارد. به لبه شی بتنی که در آنجا فرود آمدید نزدیک شوید و خودتان را پایین بکشید. تصویر بالا گنج مخفی (Travelling Inkwell with Seal) را نشان داده است. گنج را بردارید و دوباره به بالا برگردید.

 

Grave of Henry Avery

 

مقداری که بالا رفتید، موقعیت خود در نزدیکی چپ ضایعات قرار دهید و در حالی که لیز می خورید لبه های تعاملی را هدف قرار دهید. آنها را بگیرید و بالا روید تا به بالاترین قسمت برسید. به سمت شیب تند پرش کنید و به صورت کشویی پایین روید. با فرود آمدن بر روی یک ستون کوچک کار را تمام کنید. به لبه بالا برسید و جلو روید. به زودی مجبور به پرش به دو ستون قرار گرفته در راه به صورت افقی می شوید. یک عمل پرش به دیوار بلندتر انجام دهید و به لبه تعاملی بالاتر برسید. یک قسمت لیز خوردن در مقابل روی شماست، در این قسمت باید از قلاب خود در حین لیز خوردن استفاده کنید. تاب بخورید تا به سلامت به نقطه مورد نظر برسید.

 

Grave of Henry Avery

 

در آخر به دروازه بزرگی می رسید ولی نمی توانید با آن تعامل داشته باشید. به دنبال لبه های تعاملی در سمت چپ بگردید و از آنها بالا روید. به بالای دیوار برسید. یک گنج مخفی (Carved Ivory Vanitas) دیگر در مکانی مشابه تصویر بالا قرار دارد. حالا می توانید پایین بیایید و با سم دروازه را با یکدیگر باز کنید.

پیدا کردن مقبره Henry Avery در قبرستان

 

ادامه دارد…

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین مطالب

بالا