راهنمای بازی

راهنمای قسمت Once a Thief آنچارتد ۴

Once a Thief

در این فصل نسبتا طولانی، نیاز است تا شما دزدکی به ملکی به صورت غیر قابل تشخیص وارد شوید. یک کالا در بازار سیاه حراجی داخل ساختمان ذکر شده برگزار می شود. در طول بیشتر این فصل سم همراه شما خواهد بود. تا زمانی که دشمنی شما را نبیند، نیازی نیست که نگران او باشید. در عوض، مقدار زیادی اکتشاف و بالا رفتن در اینجا وجود دارد. در حالی که محدوده را اکتشاف می کنید مراقب اطراف خود باشید، چرا که سه مکالمه اختیاری و همچنین ۹ گنج مخفی در این قسمت وجود دارد.

رسیدن به پنجره باز

سم را دنبال کنید. سعی کنید در تمام اوقات در سمت چپ قرار بگیرید. پس از رسیدن به لبه صخره اولین گنج مخفی (Mughal Water Container) را که در تصویر بالا مشاهده می کنید بدست می آورید. راه خود را ادامه دهید و پس از رسیدن به یک نقطه پیوست تعاملی واقع در زیر پل بایستید. قلاب را از سم بگیرید و آن را به نقطه پیوست متصل کنید و سپس به جلو حرکت کنید تا طناب را بگیرد.

 

Once a Thief

 

دوربین را به سمت جلو، به سمت صخره هایی که در سمت چپ قرار دارند ببرید و سعی کنید جلو و عقب کنید تا به آنجا برسید. پس از نزدیک شدن به لبه یک پرش انجام دهید تا یکی از لبه ها را بگیرید. شروع به حرکت به سمت چپ و پایین کنید تا لبه ای که در پایین موقعیت شماست برسید. سپس مقداری به سمت چپ بروید و طناب را بگیرید (با فشار دادن دگمه ضربدر). شروع به دویدن به سمت دیوار مقابل صخره و یک پرش به سمت لبه هایی که در سمت چپ قرار دارند کنید. حالا می توانید به جلو بروید. باید با استفاده از درخت به دیوار برسید. شاخه درخت را بگیرید و تاب بخورید و یک پرش بلند انجام دهید.

 

Once a Thief

 

از دیوار بالا روید و یک میان پرده کوتاه از نمایش چندین نگهبان را تماشا کنید خوشبختانه، آنها محدوده را ترک می کنند و دیگر مزاحم شما نمی شوند. در انتها به یک باغ کوچک می رسید. مستقیم به جلو روید تازمانی که آیکون مکالمه بر روی سر سم ظاهر شود. با او در مورد این فصل صحبت کنید (مکالمه اختیاری). پس از رسیدن به محلی که در تصویر بالا نشان داده شده است. گنج مخفی (Nephrite Brass Cup) دیگری را که در پشت یکی از درختان دیگر واقع شده پیدا می کنید.

 

Once a Thief

 

حالا می توانید به سمت چپ بروید. به درب ورودی ساختمان برسید و از پله ها پایین بروید. به نقطه قلاب مانندی که در زیر پشت بام قرار دارد توجه کنید. باید از قلاب خود در اینجا استفاده کنید و سپس از طریق پنجره به سمت پایین بیایید (به یاد داشته باشید که دگمه L1 را تمام اوقات نگه داشته باشید). پس از اینکه به انتهاب طناب رسیدید، شروع به دویدن به سمت چپ و راست بر رودی دیوار کنید تا شتاب کافی را برای پرش به لبه هایی که در سمت چپ قرار دارند داشته باشید.

 

Once a Thief

 

مقداری جلوتر بروید و منتظر حرکت سم بمانید. در اینجا قادر به مکالمه اختیاری دوم با او خواهید بود. پس از آن شروع به بالا رفتن از ساخت و ساز سنگی کوچکتر (با گرفتن لبه های بسیار باریک) کنید. پس از رسیدن به بالا، به چوب عمودی که در کنار سنگ ظاهر شده پرش کنید. خود را تاب دهید و یک پرش بلند انجام دهید. به سمت چپ بروید و شروع به حرکت در امتداد یک قفسه بسیار باریک کنید. پس از رسیدن به انتهای آن، دوربین را به سمت بالا کنید و از بخش دیگری بالا روید. از لبه سنگی دیگری بالا روید، منتظر سم بمانید تا به بالا رود و سپس طناب را بگیرید. از طناب برای بالا رفتن استفاده کنید (با فشار دادن و نگه داشتن دگمه L1). پس از رسیدن به پنجره، یک میان پرده از ملاقات با سالی را تماشا می کنید.

رسیدن به زیرزمین

Once a Thief

 

پس از اینکه دوباره کنترل ناتان را به دست گرفتید، عجله نکنید تا ماموریت اصلی را تمام کنید. اولین چیزی که باید انجام دهید برگشتن به اتاقی است که در ناتان در آنجا با سم و سالی چند لحظه پیش ملاقات کردند. در آنجا گنج مخفی (Viking Cloak Clasp) جدیدی در کنار صندوقچه ای بر روی دراور در سمت چپ درب ورودی وجود دارد (مشابه تصویر بالا).

 

Once a Thief

 

به محلی اکتشاف مانور که در آغاز انجام داده بودید برگردید و به سمت جلو بروید و سپس به سمت راست برای رسیدن به یک بالکن بزرگ در فضای باز حرکت کنید. می توانید سومین مکالمه اختیاری را با سم در اینجام انجام دهید. غیر از آن گنج مخفی دیگری (Mother of Pearl Horn) در سمت راست درب ورودی بالکن قرار دارد که در تصویر بالا نمایش داده شده است. حالا می توانید به راه خود ادامه دهید. دنبال سالی به طبقه همکف بروید (می توایند لیست مواردی که برای این خانه آماده شده اند را در سر راه بررسی کنید) و باید به زودی به دربی که به زیرزمین می رسد هدایت شوید. در انتهای بررسی متوجه می شوید که درب قفل شده است.

 

Once a Thief

 

برای اینکه به زیرزمین بروید باید یکی از کارت های دسترسی را از یکی از گاردسون هایی که در سمت چپ اتاق ایستاده بدزدید. به آن مرد نزدیک شوید و سعی کنید ان را بدزدید. شما باید دگمه L2 را فشار دهید و آن را نگه دارید و سپس سعی کنید دایره ای که در بالای جیب پشتی گاردسون قرار دارد پر شود. اولین تلاش شما بی نتیجه خواهد بود ولی در طول تلاش دوم قادر به بدست اوردن کارت خواهید بود. برای دزدیدن کارت هر زمانی که اطلاعاتی بر روی صفحه ظاهر شد باید دگمه مثلث را فشار دهید. حالا می توانید به زیرزمین وارد شوید.

نکته : اگر تمام فرصت هایی که برای دزدیدن کارت دسترسی داشتید را هدر دهید، سم به کمک شما برای صحبت کردن با گاردسون می آید. این سبب می شود تا گاردسون دیگر حرکت نکند و سر جایش باقی بماند.

تخریب جعبه فیوز

Once a Thief Once a Thief

 

پس از ورود به زیرزمین در گذر اول در سمت چپ بروید. مستقیم به جلو روید و گوشه ای را که در تصویر بالا نشان داده شده را بررسی کنید. یک گنج مخفی (Persian Bronze Bowl) دیگری در آنجا قرار دارد. پس از آن دنبال سم بروید و از اتاقی که در آن چندین نگهبان قرار دارند عبور کنید. به سمت راه پله ها بروید و به طبقه پایین تر بروید و محدوده را بررسی کنید. به دنبال گنج مخفی (Brass Barber’s Bowl) دیگری که در تصویر دوم بالا نمایش داده شده بگردید.

 

Once a Thief

 

دروازه بسته شده را نادیده بگیرید و به دنبال سم به سمت راست بروید. به یک بشکه بزرگ می رسید، آن را هل دهید تا یک مسیر جدید باز شود. به زودی به محدوده اصلی زیرزمین می رسید. در آنجا برق قطع است و با کمک نور سم می توانید به راه ادامه دهید. سعی کنید کنار برادر ناتان بمانید و منتظر بمانید تا او به شما برسد. زیرزمین را برای بشکه بزرگ دیگری بگردید. حالا آن را باید به سمت خودتان بکشید.

 

Once a Thief

 

از سمت چپ بشکه ای را که به سمت خود کشیدید دور بزنید و از فرصتی که برای باز کردن مسیر جدید به شما داده شده استفاده کنید. پس از مدت زمان کوتاهی به بشکه بزرگ دیگری می رسید. این یکی را هم باید به سمت خودتان بکشید. به سمت راهی که چند لحظه پیش از آن آمده بودید برگردید و به طرف جهت مخالف آن حرکت کنید. باید به محدوده ای که در تصویر بالا نشان داده شده، با دو سوراخ در روی دیوار برسید. از آنها استفاده کنید تا به آخرین بخش از زیرزمین برسید. به دنبال بشکه دیگری در سمت چپ بگردید و آن را به سمت خودتان بکشید. بشکه را در جایی قرار دهید که می خواهید از آن بالا روید و سپس از آن بالا روید تا به دربی که به ورودی کانال تهویه واقع در سقف برسید.

 

Once a Thief

 

از کانال رد شوید تا به یک مسیر جدید برسید. سم باید به یک دروازه بسته شده برسد، اما او را برای مدتی نادیده بگیرید. به سمت چپ بروید و به سطح پایین تر پرش کنید. به دنبال نردبانی که در پشت ساختمان واقع شده بگردید و از آن برای دسترسی به بالکن کوچکی استفاده کنید. بالا را نگاه کنید (باید در محلی که در تصویر بالا نشان داده شده باشید) و شروع به بالا رفتن کنید.

 

Once a Thief

 

یک از لبه های پایینی را بگیرید. اول به سمت بالا و سپس به سمت راست حرکت کنید. از گوشه ساختمان عبور کنید و به بالای سقفی که در سطح پایین تر قرار دارد بروید، جایی که گنج مخفی (Syrian Vase) بعدی را (که در تصویر بالا نشان داده شده) پیدا می کنید. حالا می توانید به پایین برگردید و دنبال سم بروید. پس از اینکه تشخیص دادید دروازه بسته شده است، یک نردبان به ظاهر غیر قابل دسترس در منطقه را پیدا می کنید و به سم کمک می کنید تا از آن بالا رود و آن را پایین دهد.

 

Once a Thief

 

از نردبان بالا روید و به سمت چپ بروید. از سقف بالا روید و به سقف کوچکی که در تصویر بالا نمایش داده شده توجه خود را جلب کنید. اگر یک پرش مناسب انجام دهید (تنها یک فرصت خواهید داشت)، قادر خواهید بود گنج مخفی دیگری (Persian Candlestick) را بردارید. حالا می توانید به پایین پرش کنید. به دنبال نردبانی که پایین می رود بگردید. این بار سم شما را به بالا می فرستد و سپس یک میان پرده از ملاقات ناخواسته با یک نفر را مشاهده خواهید کرد.

 

Once a Thief

 

از این لحظه به بعد شما تنها کار می کند، اما مشکلی ندارد. به اطراف محدوده بزرگتر نگاه کنید. برای اینکه به محدوده جدید بروید باید اول بر روی سقف ساختمان های در آن محدوده بروید. راحت ترین راه این است که از پرچین ها بالا روید. شما باید به تصویری که در بالا نمایش داده شده برسید. باید دو پرش بلند در اینجا انجام دهید. برای اولین بار در تاکستان بزرگ، و سپس بر روی قطعه از سقف ساختمان در فاصله ای که قابل مشاهده است.

 

Once a Thief

 

پس از رسیدن به سقف دوم، شروع به بالا رفتن به صورت عمودی با استفاده از پرده کرکره ای، لبه ها و سایر عناصر دیوار که ناتان می تواند آنها را بگیرد کنید. پس از رسیدن به بالای ساختمان به سمت میله های افقی چسبیده به دیوار بچرخید. از آنها برای یک سری پرش های پشت سرهم استفاده کنید. آخرین پرش خیلی برای ناتان خوب نیست و پس از آن بازی یک میان پرده را نمایش می دهد.

 

Once a Thief

Once a Thief

 

منتظر بمانید تازمانی که دوباره کنترل شخصیت خود را به دست بگیرید و سپس یک پرش به یک نوار افقی کنید. نواری که در زیر شما قرار دارد را بگیرید. پس از آن جلو و عقب کنید و یک پرش به سمت لبه های جدید کنید. عجله نکنید، چرا که یک گنج مخفی در این محدوده قرار دارد. مستقیم به جلو روید و به لبه را بگیرید. از آنجا پایین بیایید. به دنبال لبه تعاملی که ناتان آن را می تواند بگیرد بگردید که در سمت راست شما واقع شده است (مشابه تصویر اول بالا). از آنها برای رسیدن به سوراخ کوچکی که داخل آن گنج مخفی (Mughal Dagger) قرار دارد مشابه تصویر دوم بالا برسید. گنج را در موقعیتی که از لبه آویزان هستید بردارید.

 

Once a Thief

 

به لبه ثابتی که قبلا آنجا بودید برگردید و به دنبال میله ای که بالای شما قرار دارد بگردید. بالا روید تا به آنها برسید. از یکی از میله ها به دیگری پرش کنید تازمانی که به آخری برسید. به سمت راست حرکت کنید و یکی از لبه ها را بگیرید، از گوشه عبور کنید و شروع به بالا رفتن به صورت عمودی کنید. مقصد شما یک پنجره کرکره ای تک است.

 

Once a Thief

 

این فصل در یک اتاق واقع شده در بالای ژنراتور به پایان خواهد رسید. شما باید از طریق چندین مکان عبور کنید تازمانی که ناتان قادر به پرش به اتاق پایینی باشد و شروع به اکتشاف آنجا کنید. دروازه بسته شده را بررسی کنید و یک میان پرده از افتتاح حراج آغاز خواهد شد. شما باید عجله کنید. ظروفی که در آن نزدیکی هستند را بگردید زمانی که دیلم را به دست آورید (ظرف در داخل جعبه ها پنهان هستند و به طور تصادفی انتخاب می شوند). پس از آن، به دروازه بازگردید و از طریق آن به جعبه فیوز برسید و آن را خراب کنید تا این فصل به پایان برسد.

نکته : اگر خیلی طول بدهید، نگهبانان در اتاق ظاهر می شوند و ناتان را می کشند!

 

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین مطالب

بالا