راهنمای بازی

راهنمای قسمت Lights Out آنچارتد ۴

Lights Out

این فصل به چندین بخش تقسیم می شود. در صحنه اولیه، ناتان باید مقدار زیادی راه را دزدکی برود، البته باید این را هم به یاد داشته باشید که او هیچ اسلحه گرمی به همراه ندارد. بیشتر سعی کنید در سایه ها بمانید البته این انتخابی است. از سوی دیگر، بخش نهایی یک دنباله از جنگ ها را که شما نمی توانید از آن اجتناب کنید و آن در یک سالن رقص بزرگ آغاز خواهد شد. هیچ گنج مخفی هم در طول این صحنه وجود ندارد، پس بر روی از بین بردن دشمنان تمرکز کنید.

فرار از کاخ – قسمت اول

در صحنه اولیه این فصل، قهرمان ما هیچ اسلحه ندارد و همین قضیه باعث می شود که بدون جلب توجه زنده بمانید. اگر متوجه شما شدند، این ماموریت به طور خودکار تمام نمی شود، اما به این معنی است که برای از بین بردن دشمنان تنها باید از مبارزه نزدیک استفاده کنید. در مسیر خطی خود راه را ادامه بدهید. هنگامی که به پایان رسیدید، از روی یک دیوار پایین بپرید و به سمت برجی که در نزدیکی هست پرش بلندی کنید. در این لحظه، دشمنان در محدوده ظاهر خواهند شد. آنها با توجه به چراغ قوه خود (به دور از مکان روشن ماندن) بسیار قابل مشاهده هستند.

 

Lights Out

 

سعی نکنید تا داخل برج کوچک شوید، به جای آن روی موقعیت آویزان بمانید و به سمت چپ حرکت کنید. لبه های بالاتر را نگه دارید و به برج بزرگتر برسید. در اینجا، یکی از نگهبانان به طور مستقیم در مقابل بالای ناتان متوقف خواهد شد. شما می توانید او را اجتناب کنید، و یا او را پایین بکشید. جدا از این تصمیم گیری، در اطراف برج به سمت چپ بروید.

 

Lights Out

 

هنگامی که ناتانم به بالای یک قفسه کوچک اما جامد رسید، خود را پایین بکشید. به بلندترین برج در نزدیکی که نگهبان دیگری هم در آنجا هست نگاهی بیندازید. منتظر بمانید تا او به سمت چپ بروید و تمام دیگر دشمنانی که چراغ قوه در دست دارند و در ان محدوده در حال چرخ زدن هستند. به بالای برج بروید و از قفسه ها برای حرکت به سمت چپ استفاده کنید. هدف شما رسیدن به میله ای که در تصویر بالا نشان داده است.

 

Lights Out

 

به میله برسید اما مقداری قبل از پرش بلند صبر کنید (ساختمان های اطراف توسط یک نگهبان واقع در بالای سمت راست قهرمان ما روشن شده است). مسیر او را دنبال کنید و سپس هنگامی که او با چراغ قوه اش از موقعیت خود از آنجا دور شد پرش کنید. هنگامی که داخل ساختمان جدید رفتید، سریعا پشت یک کارتن کاور بگیرید. به سمت دیگر اتاق بروید ولی تکیه به کاور ندهید. هنگامی که به آنجا رسیدید، از یکی دو قاب پنجره بپرید یا وارد بالکن شوید.

 

Lights Out

 

بسیار آرام به سمت چپ بروید و به سقف بپرید. به لبه نزدیک شوید، خودتان را پایین بکشید و تنها به سمت چپ حرکت کنید. در راه، به روی سقف بلندتری بپرید، اما سعی نکنید که بالای آن بروید (دشمنان ناتان را تشخیص می دهند). سپس به ساختمان در سمت چپ برسید. از دیوار بالا بروید، یکی از قاب های پنجره را بگیرید و به سمت چپ حرکت کنید. در این روش از برخورد با اولین گروه از دشمنان جلوگیری می کنید و به مکان دیگری می روید.

 

Lights Out

 

این قسمت در یک حیاط با چمن بلند به پایان می رسد. از چمن برای برخورد با دشمنان استفاده کنید. هر چقدر که در یک مکان باقی بمانید یک یا دو تا نگهبان به شما نزدیک تر می شوند. منتظر بمانید تا دشمنان به سمت شما حرکت کنند و سپس دگمه مربع را در لحظه مناسب فشار دهید تا آنها را نقش بر زمین کند. آرام آرام به سمت جلو حرکت کنید، منتظر حریف دیگری بمانید و دوباره این حرکت را تکرار کنید.

نکته : به یاد داشته باشید اگر خیلی زود شما را پیدا کنند، باید با سرعت به سمت دشمنی که شما را پیدا کرده بدوید و از نزدیک با او مبارزه کنید و او را شکست دهید. این کار باعث می شود تا حریف شما وقت تیراندازی کردن را نداشته باشد.

 

Lights Out

 

حالا به سمت جلو حرکت کنید. یک مسیر خطی را دنبال کنید و زمانی که متوجه شدید دو دشمن در فاصله ای در سمت چپ شما هستند بایستید. بگذارید آنها محدوده را جستجو کنند، با دیگر دشمنان ملاقاتی داشته باشید و محل را ترک کنید. حالا می توانید مسیر خود را ادامه دهید. به بالای سقف ساختمان سمت راستی بروید و به سمت چپ بروید و یک سالن رقص در فاصله دور را هدف خود قرار دهید. قاب پنجره ای که در تصویر بالا نشان داده شده را پیدا کنید و از آن برای رسیدن به اتاق دفتر کار بزرگ استفاده کنید.

ملاقات با نادین راس

Lights Out

 

در حالی که در تلاش برای واردن شدن به دفتر کار هستید، ناتان با نادین راس روبرو می شود و پس از یک مکالمه کوتاه آنها با همدیگر درگیر می شوند و مبارزه نزدیکی را شروع می کنند. نکته کلیدی این است که نمی توانید در این مبارزه برنده شوید، بنابراین اگر نتوانستید با او مقابله کنید ناامید نشوید. در طول کل دوئل، دو بار برای انتخاب یک گزینه گفت و گو از شما خواسته خواهد شد. با این حال، تصمیم شما در نتیجه مبارزه تاثیر نمی گذارد. تنها لحظه ای که باید هشیار است موقعی است که ناتان توسط یک قفسه کتاب مجبور به حرف زدن می شود. دگمه مربع را هر زمانی که بر روی صحفه ظاهر شد بزنید. برخورد شما با یک میان پرده موثر به پایان خواهد رسید.

فرار از کاخ قسمت دوم

Lights Out

 

شما دوباره کنترل ناتان را در حالی که یک تیرک فلزی را نگه داشته بدست می گیرید. از تیرک های فبزی برای رسیدن به قاب پنجره ای که در نزدیکی قرار دارد استفاده کنید و به سقف برسید. هنگامی به یک بالکن بزرگ رسیدید، یک پرش بلند به سمت بالکن مخالف انجام دهید. سپس به سمت میله بعدی جهش کنید. جهش شما موفقیت آمیز نخواهد بود و در انتها ناتان به زیر آتش دشمن می افتد. منتظر بمانید تا سم به شما یک تفنگ بدهد و پس از ان به سمت راهزنان تیراندازی کنید. با آنها مقابله کنید و به بالا بروید و از لبه های نزدیک استفاده کنید تا به سطح زمین برسید.

 

Lights Out

 

به محض این که به اندازه کافی به دشمنان افتاده بر روی زمین نزدیک شوید، دیگر مخالفان مجهز به چراغ قوه ظاهر خواهند شد. اگر می خواهید، می توانید آنها را با اسلحه جدیدی که دریافت کرده اید از بین ببرید یا در سایه ها منتظر بمانید و به صورت مخفی کاری آنها را از بین ببرید. اگر گزینه دوم را انتخاب کنید، به سرعت به سمت راست بروید، از روی نرده پرش کنید و به یک بالکن با نزدیک ترین دشمن در دسترس جهش کنید. همان لحظه به او حمله نکنید، منتظر بمانید تا او در آن نزدیکی بیاید. او را بگیرید یا از پشت به او حمله کنید.

 

Lights Out

 

دشمن دیگری نه خیلی دورتر از اینجا وجود دارد. منتظر بمانید تا او به یک طرف دیگر بچرخد، از قاب پنجره بپرید و به سمت او جهش کنید. در سر راه او را از بین ببرید و جسد او را در چمن های بلند قرار دهید (اگر او را در سقف کوتاه تر بیندازید، دیگر دشمنان متوجه خواهند شد). به سمت راست بروید و دو نگهبان را آنجا مشاهده کنید. از چمن های بلند استفاده کنید تا آنها را یکی پس از دیگری از بین ببرید. اجازه ندهید تا دیگر دشمنان متوجه شما شوند.

 

Lights Out

 

از پله ها استفاده کنید و از طریق اولین قاب پنجره پرش  کنید. به سمت جلو بروید، از قاب پنجره دیگری پرش کنید و شروع به حرکت به سمت چپ کنید. دزدکی زیر دیوارها و بالکن ها حرکت کنید. مدام اطراف را بپایید. از نگهبانان بگذرید و به پایین پرش کنید. به سقف پایین تری که در فاصله ای می باشد بپرید تا به آن برسید. به حیاط کوچکی با چمن های بلند برسید و به یادداشت های ناتان گوش دهید.

فرار از کاخ قسمت سوم

Lights Out

 

بخش نهایی سفر به سالن رقص است که قطعا کوتاه ترین قسمت است اما به این معنا نیست که هیچ گونه مشکلی نخواهید داشت. هنگامی که به حیاط رسیدید، یکی از دشمنان در دیوار بالا در حال گشت زنی است (مشابه تصویر بالا). جلوتر، دو مرد دیگر به زودی او می پیوندند. درست مثل قبلا،  می توانید به انها تیراندازی کنید یا دزدکی به جلو بروید.

 

Lights Out

 

اگر نمی خواهید با انها مستقیما درگیر شوید، به سمت جلو حرکت کنید تا به نزدیک ترین نرده برسید (قبل از اینکه دشمنان به این موقعیت برسند و شروع به جستجو در منطقه کنند). از رودی نرده پرش کنید و به سمت راست بروید. به یاد داشته باشید تا سرتان را تا جایی که ممکن است پایین نگه دارید. به بخشی از سقف واقع در نزدیکی یک نقطه که در آن قبلا آمده بودید برسید. یکی از دشمنان را کمین کنید و او را به پایین بکشید تا از روی دیوار بیفتد. این کار باعث می شود راحت تر به راهتان ادامه دهید.

 

Lights Out

 

از روی دیوار بپرید و وارد ساختمانی شوید که دو دزد از آنجا لحظاتی پیش بیرون آمدند. به پله ها برسید و روش دزدکی خود را ادامه دهید. شما نمی خواهید که آن دو مرد متوجه شما شوند، بنابراین بین ستون ها حرکت کنید و آنها به عنوان پوشش استفاده کنید. هدف شما بخشی از سقف با طناب متصل شده است. آن را بگیرید و از آن برای رسیدن به سالن رقص استفاده کنید.

رسیدن به دروازه اصلی

Lights Out

 

در اینجا یک مبارزه در سالن رقص وجود دارد و شما باید به سم در مقابله با نگهبانان کمک کنید. سعی نکنید پشت مبلمان های چوبی پناه بگیرید، چرا که به آسانی آنها از بین می روند. در عوض پشت ستون های عظیم پناه بگیرید، چرا که آنها غیر قابل تخریب پذیری اند. هنگامی که به دشمنان رسیدید، اجازه ندهید که آنها پلوی شما قرار بگیرند. از مکان هایی که نارنجک در آنجا قرار دارد اجتناب کنید. سعی کنید یکی از مزدوران را خلع سلاح کنید و اسلحه اش را بگیرید مثل شات گان یا یک مسلسل.

 

Lights Out

 

می توانید در هر قسمتی از مجلس رقص که خواستید با آنها مبارزه کنید، اما به یاد داشته باشید پس از مدت زمانی پشتیبانی از درب سمت راستی از راه می رسد. شما باید تمامی دشمنان را از بین ببرید تا بتوانید از انجا خلاص شوید. هنگامی که از ساختمان خارج شدید، در نزدیکی پله ها یا یکی از دیوارها خود را قرار دهید و از انها برای از بین بردن دشمنان استفاده کنید.

 

Lights Out

 

شما باید بسیار مراقب باشید چرا که به زودی پس از پله ها به بخش پایین تر از باغ می رسید که در سراسر آنجا یک تک تیرانداز وجود دارد. نور اسلحه او جایش را لو می دهد. او را هر چه سریعتر بکشید.

 

Lights Out

 

هنگامی که به قدر کافی به خروجی نزدیک شدید، سالی با ماشین لیموزین دروازه را می شکند. عجله نکنید تا سوار ماشین شوید، چرا که دشمنان جدیدی از راه می رسند. ابتدا تمامی آنها را از بین ببرید و سپس در لحظه مناسب به سمت ماشین بروید. حالا به سمت درب عقب ماشین بدوید.

2 دیدگاه

2 Comments

  1. Mehdi american

    ۱۳۹۵/۰۹/۰۴ at ۱۱:۳۴ ق.ظ

    تروفی وراههنمایی بازی

  2. Mehdi american

    ۱۳۹۵/۰۹/۰۴ at ۱۱:۳۹ ق.ظ

    تروفی وراهنمایی بای

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین مطالب

بالا